Profesje

From PokeXGames
Jump to: navigation, search
This page is a translated version of the page Profissões and the translation is 100% complete.

Other languages:
polski • ‎português do Brasil
BannerCraftProfissoes.png

Gracze mogą specjalizować się w jednym z czterech zawodów dostępnych w grze. Każdy zawód ma swoje unikalne cechy i wszystkie one zmieniają sposób, w jaki gracz wchodzi w interakcję ze środowiskiem gry.

Każda profesja posiada swój stół roboczy, czyli inaczej (Workshop). Bardzo ważne jest, aby gracz wiedział, jak działają stoły robocze, zanim wybierze zawód, więc przed dokonaniem wyboru poczytaj o nich.

Poszukiwacz Przygód

Fl6BQeh.gif

Jest to idealny zawód dla tych, którzy lubią podróżować po całej mapie w poszukiwaniu tajemnic, próbując odkryć nieznane dotychczas miejsca. W przeciwieństwie do innych zawodów, poszukiwacz przygód ma bardziej dynamiczną i spontaniczną podróż, nie wiedząc, co przyniesie przyszłość. Skupia się nie na produkcji przedmiotów, jak w innych zawodach, ale na znajdowaniu ich w ukrytych grobach lub otwieraniu skrzyń znalezionych na mapie. Najważniejszym elementem w tym zawodzie jest Lockpick (wytrych), niezastąpione narzędzie do otwierania znalezionych skrzyń.

Ponadto, w zależności od doświadczenia i wytrwałości gracza, może to być zawód, który najszybciej awansuje w porównaniu do pozostałych.

 1. Jak zostać poszukiwaczem przygód
 2. Pierwsze kroki
 3. Lockpick
 4. Item Finder
 5. Zysk
 6. Ekskluzywne przedmioty

Jak zostać poszukiwaczem przygód

Aby zostać poszukiwaczem przygód, powinieneś porozmawiać z mentorem Todd'em Snap'em, który znajduje się po lewej stronie Trade Center razem z mentorami innych zawodów. Zostając poszukiwaczem przygód, możesz skorzystać ze stołu warsztatowego tuż za Todd'em Snap'em (Adventurer Workshop E), aby stworzyć swoje pierwsze Lockpick'i i Item Finder'y.

AventureiroA.png

Pierwsze kroki

Pierwszym krokiem, podobnie jak w innych zawodach, jest sprawdzenie przedmiotów, które można wykonać z 0 poziomem umiejętności. W przypadku Poszukiwacza Przygód można wykonać Item Finder E i Lockpick. Wskazówka: Życie poszukiwacza przygód zasadniczo obraca się wokół tych dwóch przedmiotów. Zawsze noś przy sobie sporą ilość Lockpick'ów, bo nawet bez posiadania Item Finder'ów, wciąż możesz znaleźć skrzynie rozrzucone po mapie.

AventureiroB.png

Lockpick

Poszukiwacz Przygód zawsze musi być uważny i poszukiwać skarbów na ekranie podczas przemieszczania się, ponieważ nie musimy używać Item Finder'ów, aby je znaleźć i zapewniają wspaniałe nagrody. Do otwierania skrzyń skarbów potrzebny jest przedmiot o nazwie Lockpick, dlatego należy nosić je w plecaku.

Po znalezieniu skrzyni i użyciu Lockpick'a, otworzy się okno pokazujące wytrych ukryty w zamku. Aby otworzyć skrzynię, musisz ustawić blokadę zgodnie z intuicją i nacisnąć spację na klawiaturze. Jeśli wytrych jest w niewłaściwej pozycji, jego kolor zmieni się na czerwony i, krok po kroku, pęknie. Kiedy zauważysz, że wytrych robi się czerwony, zwolnij spację, zmień jej położenie i spróbuj ponownie, aż blokada obróci się całkowicie i skrzynia zostanie otwarta.

Trudność otwierania skrzyń zależy od poziomu umiejętności gracza w zawodzie (Skill poszukiwacza przygód).

AventureiroC.png

Item Finder

Item Finder służy do wyszukiwania ukrytych skrzyń ze skarbami lub sekretnych lochów. W obu przypadkach poszukiwacz przygód będzie potrzebował łopaty (Shovel) do kopania. Item Finder działa w bardzo prosty sposób, gracz umieszcza go na ziemi, a ten wskazuje w kierunku najbliższej skrzyni lub jaskini. Kiedy ten Finder jest zielony, oznacza to, że miejsce pobytu skarbu jest blisko, gdy jest żółte, oznacza to, że miejsce znajduje się w umiarkowanej odległości, a gdy jest czerwone, oznacza to, że miejsce docelowe znajduje się w dużej odległości od twojego położenia, prawdopodobnie na innej wyspie. Finder może również wskazać, kiedy obiekt docelowy znajduje się na innych piętrach, tj. wyżej lub niżej piętra, na którym się obecnie znajdujemy. Następnie gracz musi kopać za pomocą łopaty w miejscach, które uważa, że mogą ukrywać skarb, w zależności od sytuacji, możesz znaleźć ukrytą skrzynię lub ukrytą jaskinię.

Przedmiotem zawsze obecnym w nagrodach skrzyń i lochów jest Gold Coin, przedmiot ten jest wykorzystywany do produkcji nowych Item Finder'ów wyższej rangi i produkcji niektórych ekskluzywnych przedmiotów, takich jak Held X-Block i niektóre posągi, ale może również być sprzedany za gotówkę u NPC.

Wskazówka1: Zawsze staraj się używać Item Finder'ów na dużym obszarze, bez wielu gór i jaskiń, ułatwi to wyszukiwanie skarbów i zmniejszy ilość użytych Finderów.

Wskazówka2: Unikaj niepotrzebnego wydawania swoich Gold Coin'ów, są one bardzo ważnymi przedmiotami, niezbędnymi do tworzenia lepszych Item Finder'ów.

AventureiroD.png

Zysk

Zawód ten jest bardzo ryzykowny, ponieważ w zależności od szczęścia może spowodować pewne straty lub wygenerować duży zysk. Najcenniejsze przedmioty tego zawodu można znaleźć w skrzyniach i tajemnych jaskiniach. Wśród nich wyróżnia się: Fortune Totem, Shiny Charm i Premier Ball'e.

Fortune Totem'y to małe statuetki, które gwarantują premie w ilości przedmiotów, które spadły z Pokemonów na ogromnym obszarze, znacznie zwiększając zysk z polowania o pewien czas.

Shiny Charm to niezwykle rzadki przedmiot, który można stworzyć i sprzedać. Kto jest jej właścicielem, ma większą szansę na spotkanie Shiny po pokonaniu Pokemona.

Premier Ball'e są unikalnymi Pokeballami, które posiadają siłę równą Ultra Ball'om, ale zapewniają Ekskluzywną Aurę dla Pokemonów złapanych za ich pomocą. Ta ekskluzywna Aura Premier Ball znacznie podnosi cenę schwytanego Pokemona.

Ponadto, poszukiwacze przygód mogą znaleźć złote posągi Pokemonów do dekoracji domu, a nawet tworzyć wysokiej wartości posągi legendarnych Pokemonów.

Przedmioty ekskluzywne

Poszukiwacz Przygód jest jedyną osobą, która może tworzyć i używać: System gotowania, będący w stanie wykonywać misje i gotować wyjątkowe potrawy. Dodatkowo, Poszukiwacz Przygód ma kajak, który zwiększa jego prędkość poruszania i zestaw pływacki, obie opcje pozwalają graczowi pływać bez potrzeby posiadania Pokemona ze zdolnością Surfowania. Bardziej doświadczeni gracze w zawodzie mogą korzystać z roweru, aby poruszać się szybciej.

Uwaga: Jeśli zawód ma mniej unikatowych przedmiotów, nie oznacza to, że jest gorszy, każdy zawód jest inny i ma swoje pozytywne i negatywne strony.

AventureiroE.png

Profesor

ProfessorG.gif

Znany z bycia specjalistą w kategorii Pokemonów i Natury, ale także z powodu swoich studentów, zdolnych do wykonywania specjalnych misji pod jego dowództwem. Profesor jest miłośnikiem przyrody i zawsze bada rośliny, tworzy stylizowane krzewy Pokemonów i nasiona (berry), które mają unikalne efekty w świecie Pokemonów.

Jak zostać Profesorem

Aby zostać Profesorem, musisz porozmawiać z mentorem, Profesor'em Elm'em, którego można znaleźć po lewej stronie Trade Center wraz z mentorami innych zawodów. Zostając Profesorem, możesz użyć stołu warsztatowego znajdującego się tuż za Elm (Profesor Workshop E), aby stworzyć swoje pierwsze wynalazki.

ProfessorA.png

Pierwsze kroki

Pierwszym krokiem, podobnie jak w przypadku innych zawodów, jest sprawdzenie przedmiotów, które można wykonać z 0 umiejętnościami . W tym przypadku możliwe jest wykonanie Small Potion i Exotic Flower.

Wskazówka1: Dobrym pomysłem jest polowanie na Pokemony, które mogą dostarczyć niezbędnych składników do tworzenia przedmiotów, takich jak: Pokemony typu grass. Te Pokemon zwykle upuszczają wiele seeds (przedmiot), które są używane w dużej ilości w tym zawodzie. Ponadto, jeśli masz niski poziom doświadczenia, przedmioty, które robisz (np. Mikstury), mogą pomóc ci w trakcie podróży, podnosząc poziom umiejętności w zawodzie, przy mniejszych kosztach polowania.

Wskazówka2: Bądź ostrożny przy zakupie przedmiotów na Markecie, ponieważ jeśli zapłacisz za dużo, możesz wyjść stratny po sprzedaniu wytworzonych rzeczy.

ProfessorB.png

Zbieranie niezbędnych zasobów

Ten zawód wymaga dużo cierpliwości w gromadzeniu zasobów, profesja ta obraca się wokół zbierania krzaków (Bushes), które są obecne w lasach, a także innych większych krzewów, które pojawiają się losowo na mapie, ale które zapewniają znacznie większą ilość pozyskiwanych zasobów.

Ten materiał jest używany do produkcji praktycznie wszystkich przedmiotów Profesorów, od roślin po najbardziej wyrafinowany Pokedex.

Wskazówka: Aby skupić się na zdobywaniu zasobu, spróbuj znaleźć miejsce z wieloma krzewami i wyznaczyć dobrą trasę, po której będziesz się poruszał, ponieważ krzaki zawsze po pewnym czasie odrastają.

ProfessorC.png

Studenci

Po osiągnięciu Poziomu 20 Umiejętności Zawodu, Profesor będzie miał możliwość rozpoczęcia pracy ze swoimi studentami, to znaczy, może wysłać ich, aby ci wykonywali misje pod jego dowództwem i otrzymywać nagrody, które zdobywają. Do zarządzania studentami konieczne jest skorzystanie z przedmiotu o nazwie Student Monitor, który może być bezpłatnie używany w sali mentorskiej zawodu (w Trade Center) lub stworzony przez system Craft do użytku w domu.

Monitor.png

Po uruchomieniu Student Monitor otworzy się nowe okno i zostaniesz wprowadzony do interfejsu kontroli studentów, który będzie używany praktycznie dla każdego z nich. Wiadomo, że każdy student ma odpowiednią nazwę, klan i 3 (trzy) Pokemony. Z biegiem czasu, gdy uczeń osiągnie wyższy poziom, możesz poprosić o zmianę Pokemona tak, aby znalazł silniejszego. Sprawdź poniżej obraz całego interfejsu:

Estudantes.png

Aby rozpocząć misję po prostu przeciągnij ucznia do wybranej misji i kliknij "start". Gdy student zostanie wysłany na misję, sprawdź procentowy sukces, jaki ma, ponieważ często student z innego klanu może mieć większą szansę na sukces niż ten obecnie wybrany. Ten procentowy wynik na powodzenie podczas misji opiera się na dwóch czynnikach, a mianowicie:

 • Średni poziom 3 (trzech) Pokemonów i studenta w stosunku do poziomu misji.
 • Klan studenta.

Jeśli chodzi o misje, są one podzielone na 4 (cztery) rodzaje:

 • Polowania: Są to zwykłe misje, uczeń otrzyma pewną ilość doświadczenia i kilka nagród.
 • Treningi: Jak sama nazwa wskazuje, są to misje do szkolenia uczniów, więc otrzymane doświadczenie jest podwojone w porównaniu z misjami typu polowania, ale w tym przypadku nie będzie żadnej innej nagrody.
 • Łapanie Pokemonów: Misje te są nieco rzadsze, uczeń otrzyma doświadczenie i zdobędzie pewne przedmioty, z możliwością złapania Pokemona dla Profesora.
 • Specjalne Misje: Misje specjalne to te, które mogą zapewnić najlepszą nagrodę, takie jak przedmioty o wysokiej wartości, ale istnieje wiele odmian misji. Ponadto są one rzadkie i zawsze powinieneś wybrać studenta, który będzie miał największe szanse powodzenia.

Wreszcie, Profesor może również wezwać studenta do pomocy podczas polowań w czasie rzeczywistym, ale do tego konieczne jest, abyś posiadał Smartphone, czyli przedmiot, który musi być wyprodukowany przez Inżyniera.

 • Wskazówka1: Unikaj zmieniania Pokemona przez cały czas, rób to mądrze, gdy twój student posiada znacząco wyższy poziom, niż Pokemony, które ma.
 • Wskazówka2: Misje z różnicą 30 lub więcej poziomów względem poziomu twoich studentów nie dadzą doświadczenia ani żadnej innej nagrody.
 • Wskazówka3: Zoptymalizuj swój czas i zatrudnij studentów z różnych klanów, ponieważ to pozwoli ci wykonać więcej misji i mieć większe szanse na ich powodzenie.
 • Wskazówka4: Kliknij tutaj i przejdź do oficjalnego forum gry, w którym znajdziesz wiele informacji na temat misji studentów.

Zysk

Na początku twojej podróży Profesor nie będzie przynosić wysokich zysków, ale wraz z osiągnięciem wyższego poziomu umiejętności, wzrośnie ilość możliwego zarobku. Obecnie istnieją 3 (trzy) główne sposoby osiągnięcia zysku w tym zawodzie, takie jak:

 • Studenci: Jak wyjaśniono wcześniej, podczas przeprowadzania misji studenci będą otrzymywać nagrody, ale nagrody te będą cenne tylko wtedy, gdy będą wykonywali oni wysokopoziomowe misje. Ponadto należy zauważyć, że profesor może mieć maksymalnie 5 studentów równocześnie wykonujących misje.
 • Berry: Chociaż początkowo może nie wydawać się atrakcyjny, prawdą jest, że dobrze kontrolowana plantacja jagód zapewnia dobre zyski, ale konieczne jest posiadanie domu do sadzenia jagód. Uwaga: Uważaj, aby nie zostawiać zbyt długo zasadzonych jagód, ponieważ mogą one zgnić, a przez to stracisz całą plantację.
 • Alchemia: Wykorzystując swoją wiedzę o alchemii, profesor może zbudować laboratorium Boost dla Pokemonów i zdobyć mnóstwo pieniędzy posługując się swoim rzemiosłem.
ProfessorBoost.png

Przedmioty ekskluzywne

Specjałem tego zawodu są studenci, czyli tylko profesor może ich zatrudnić i poprosić o pomoc podczas polowań. . Uczeń na bardzo wysokim poziomie może ułatwić na kilka sposobów twoją podróż w świecie Pokemon, polowania, robienie niektórych Zadań oraz wiele innych.

Estudante.png

Inżynier

EngenheiroG.gif

Inżynier jest mistrzem technologii i produkcji przedmiotów mechanicznych i elektronicznych. Gracz, który jest inżynierem, będzie miał możliwość tworzenia różnych urządzeń elektronicznych, które pomogą w jego podróży, zwłaszcza Pokeballe, które są niezbędne dla każdego trenera Pokemon. Na bardziej zaawansowanych poziomach Inżynier będzie mógł produkować unikalne Pokeballe i mieć większą szansę na złapanie Pokemona.

Jak zostać Inżynierem

Aby zostać Inżynierem, musisz porozmawiać z mentorem Kurt'em, można go znaleźć po lewej stronie Trade Center razem z mentorami innych zawodów. Zostając inżynierem, możesz skorzystać ze stołu warsztatowego znajdującego się tuż za Kurt'em (Engineer Workshop E), w którym stworzysz swoje pierwsze wynalazki.

Pierwsze kroki

Pierwszym krokiem, podobnie jak w innych zawodach, jest sprawdzenie przedmiotów, które można wykonać przy 0 poziomie umiejętności. W tym przypadku jest to zwykły Poke Ball i "screws", które pomagają w jego wykonaniu. Tworzenie Pokeballi bardzo pomaga na początku gry, ponieważ jest to wiele tańsze niż kupowanie ich w sklepie.

 • Wskazówka1: O ile to możliwe, spróbuj polować na Pokemony, które dostarczają składników niezbędnych do Twojego Craft'a. Ponadto, wytwarzaj Screws tylko wtedy, gdy masz więcej rud żelaza niż potrzebujesz.
 • Wskazówka2: Bądź ostrożny przy zakupie składników na Markecie, ponieważ jeśli zapłacisz za dużo, wytworzone przedmioty będą warte mniej niż użyte materiały.
EngenheiroA.png

Zbieranie materiałów

Głównym materiałem do tworzenia inżyniera są minerały, które można zebrać za pomocą kilofa, który dostajesz wybierając ten zawód. Rudy te można znaleźć w każdym naturalnym obszarze mapy, takim jak jaskinie, góry, lasy, pustynie, lodowce i inne.

 • Wskazówka1: Obszary rzadziej odwiedzane przez graczy są dobrym miejscem do poszukiwania minerałów, ponieważ mniej osób będzie je zbierać w takich rejonach.
 • Wskazówka2: Obszary, w których nie można latać na Pokemonie, jak jaskinie, mają większe szanse na znalezienie dużych rud.
EngenheiroB.png

Wieżyczki

Od Rangi D inżynierowie mogą budować Wieżyczki, aby pomóc w polowaniu lub pokonaniu bardziej niebezpiecznych Pokemonów, takich jak Shiny i NPC z Bractwa. Wieżyczki mogą pomóc, nakładając efekty negatywne i / lub obrażenia w dzikiego Pokemona. Istnieje kilka rodzajów Wieżyczek, jednak istnieje również limit ich umieszczania na raz. Przy odpowiedniej strategii możliwe jest pokonanie Pokemonów, które byłyby niemożliwe do pokonania przy twoim obecnym poziomie.

Aby wyprodukować Wieżyczki, potrzebujesz trochę Electronic Scraps, które są niczym więcej jak elektronicznymi odpadami. Aby uzyskać te odpady, Inżynier musi mieć Tool Box (Ranga D), która posłuży do rozbicia sprzętu elektronicznego na kilka części, co spowoduje powstanie elektronicznych odpadów, które są niezbędne dla kilku Craft'ów.

 • Wskazówka: Wieżyczki są nieruchome i pozostają w miejscu tylko przez pewien czas. Zawsze pomyśl o najlepszej strategii przed ich pozycjonowaniem.
EngenheiroC.png

Zysk

Głównym sposobem na zarabianie jako Inżynier jest sprzedaż Pokeballi, ponieważ z powodu niezbędności używania ich w grze, handel staje się stabilny. Ponadto inżynierowie mogą budować różne domowe urządzenia elektroniczne, a także dodatki i narzędzia, które są bardzo ważne dla bardziej doświadczonych graczy. Innym sposobem na osiągnięcie zysku w dłuższej perspektywie jest wyprodukowanie znanych narzędzi, takich jak: Smartphone (przedmiot niezwykle potrzebny Profesorom), Health Check (Pozwala to trenerowi zobaczyć ilość punktów życia dowolnej osoby lub Pokemona w grze), Digital Clock (można go wykorzystać do oznaczenia czasów Pojawiania się Pokemonów i Zadań, bardzo praktyczny i dynamiczny), Duelist Radar, Boss Detector oraz inny zaawansowany sprzęt.

Wskazówka: Wszystkie wyprodukowane przedmioty mogą być sprzedane dla NPC Machvise, który znajduje się w tym samym pomieszczeniu co Kurt.

EngenheiroD.png

Przedmioty ekskluzywne

Do przedmiotów ekskluzywnych Inżyniera zaliczamy Wieżyczki i Motocykli.

EngenheiroE.png

Stylista

EstilistaG.gif

Mistrz w sztuce tworzenia strojów i przedmiotów, gracz będzie miał możliwość tworzenia różnych przedmiotów dekoracyjnych do ozdabiania domu, a także strojów dla graczy i dodatków dla Pokemonów. Ponadto jest on również w stanie tworzyć ekskluzywne zabawki trzeciej i czwartej generacji, figurki pokemonów i figurki cosplay'ów Pikachu, będąc bardzo dochodowym zawodem. Stylista to idealny zawód dla graczy, którzy lubią zbierać przedmioty.

Jak zostać Stylistą

Aby zostać Stylistą, powinieneś porozmawiać z mentorem Shae, można go znaleźć po lewej stronie Trade Center razem z mentorami z innych zawodów. Stając się Stylistą, możesz użyć stołu warsztatowego tuż za Shae (Stylist Workshop E), aby stworzyć swoje pierwsze dekoracje.

EstilistaA.png

Pierwsze kroki

Pierwszym krokiem, podobnie jak w innych zawodach, jest sprawdzenie, jakie przedmioty można wykonać przy 0 poziomie umiejętności. W tym przypadku są to podstawowe meble do domów lub XP Plank.

 • Wskazówka1: Dobrym pomysłem jest polowanie na Pokemony, który może dostarczyć niezbędnych składników. Uważaj na przedmioty, które mogą wyglądać na bezużyteczne, takie jak Wool Balls, ponieważ są używane w przepisie praktycznie wszystkich strojów o niskim i średnim poziomie.
 • Wskazówka2: Bądź ostrożny przy zakupie składników na Markecie, ponieważ jeśli zapłacisz za dużo, wytworzone przedmioty będą warte mniej niż zużyte składniki.
EstilistaB.png

Zbieranie materiałów

W przeciwieństwie do innych zawodów, stylista wykorzystuje dwa zasoby jako przychód do produkcji swoich przedmiotów, a mianowicie:

 • Drawing Book: Przedmiot używany do rysowania pokonanego Pokemona w celu uzyskania Style i Fashion Points, materiału używanego głównie przy produkcji Dodatków i Strojów.
 • Woodcutter's Axe: Jest to siekiera służąca do wycinania drzew i pozyskiwania "logs" (drewna), które jest wykorzystywane do produkcji cięższych przedmiotów dekoracyjnych, takich jak meble, łóżka i Big Figures.

Wskazówka1: Kiedy korzystasz z Drawing Book, zawsze staraj się zabić wiele Pokemonów naraz, ponieważ możliwe jest rysowanie wszystkich za jednym razem. Wskazówka2: Poszukaj miejsca na polowanie, w którym jest wystarczająco dużo trees (drzew), abyś mógł zwiększać swój poziom i zbierać zasoby w tym samym czasie.

RecursoEstilista1.png RecursoEstilista2.png

XP Banners

Od samego początku Styliści zapoznają się z mechaniką XP Banner'ów, które są rodzajem flagi, która zwiększa doświadczenie zdobyte podczas pokonywania Pokemonów, z dużym obszarem działania. Ta flaga przyzna premię w zdobywanych punktach doświadczenia w zależności od Rangi Stylisty, który ją stworzył, i może uzyskać premię w wysokości 60% doświadczenia przy ostatniej Randze. Ogromną zaletą tworzenia XP Bannerów jest to, że oprócz zwiększania umiejętności o bardzo przydatny przedmiot, gracz potrzebuje pieniędzy i materiałów, aby je wyprodukować, nie martwiąc się o żaden konkretny przedmiot.

 • Wskazówka1: Banery mają szeroki zasięg, ale muszą być rozmieszczone w sposób inteligentny, najlepiej w miejscu, które obejmuje większość trasy, którą gracz zamierza przemierzać.
 • Wskazówka2: Banery mogą nakładać swe działania przy pomocy X-Experience, dzięki czemu dobrze wyposażony Stylista zdobędzie o wiele więcej punktów doświadczenia podczas polowań, niż ktokolwiek inny.
EstilistaC.png

Zysk

Istnieje kilka sposobów na osiągnięcie zysku dzięki byciu Stylistą, początkowo gracz może zarabiać dużo pieniędzy, produkując dodatki i stroje do sprzedaży na markecie. Gdy twoje umiejętności zwiększą się, możesz produkować coraz więcej interesujących strojów, zwiększając swój zysk.

Gdy stanie się bardziej doświadczony, Stylista wyprodukuje kilka mebli, które będą bardzo potrzebne tym graczom, którzy chcą udekorować swoje domy. Niemniej jednak, Styliści mogą nadal sprzedawać przedmiot o nazwie Builder Kit, który ma funkcję zmiany wyglądu podłóg w domu!

Można również produkować narzędzia takie jak Fashion Shoes i Fashion Heart, które zapewniają doskonałe bonusy każdemu graczowi, który ich używa.

 • Wskazówka: Stylista to zawód, który produkuje największą ilość przedmiotów w Warsztacie, powinien on zbierać wszelkie przedmioty zdobyte z Pokemonów, szczególnie tych uzyskanych z Pokemonów, na które rzadko ktoś poluje. Praktycznie każdy zdobyty przedmiot ma lub będzie miała zastosowanie w jakimś zawodzie, szczególnie w przypadku Stylistów.
OutfitsEstilista.png

Przedmioty ekskluzywne

Stylista jest jedyną osobą, która może tworzyć i używać: XP Bannerów, Diving Suit (ekwipunek do nurkowania), Sandboard Gear (niezbędny do szybkiego poruszania się po piasku) oraz Snowboard Gear (zapewnia mobilność przy poruszaniu się po śniegu). Stroje zwiększające mobilność tworzone przez Stylistów zapewniają nieco większą prędkość, niż te standardowe.

DivingSuit.jpg Sandboard.png Snowboard.jpg