1 445
edições
Linha 924: | Linha 924: | ||
| align="center" | [[Arquivo:Scrolls.gif|link=Drop de Itens]]|| align="center" | Robot Unicorn (Rapidash) || align="center" | <span style="color:purple"> [[DZ Chandelure]] </span> | | align="center" | [[Arquivo:Scrolls.gif|link=Drop de Itens]]|| align="center" | Robot Unicorn (Rapidash) || align="center" | <span style="color:purple"> [[DZ Chandelure]] </span> | ||
|- | |- | ||
| align="center" | [[Arquivo:Scrolls.gif|link=Drop de Itens]]|| align="center" | War (Blaziken) || align="center" | <span style="color:purple"> [[DZ Breloom]] </span> | | align="center" | [[Arquivo:Scrolls.gif|link=Drop de Itens]]|| align="center" | War (Blaziken) || align="center" | <span style="color:purple"> [[DZ Breloom]] | [[DZ Darmanitan]] </span> | ||
|- | |- | ||
| align="center" | [[Arquivo:Scrolls.gif|link=Drop de Itens]]|| align="center" | Figther (Breloom) || align="center" | <span style="color:purple"> [[DZ Breloom]] </span> | | align="center" | [[Arquivo:Scrolls.gif|link=Drop de Itens]]|| align="center" | Figther (Breloom) || align="center" | <span style="color:purple"> [[DZ Breloom]] </span> | ||
Linha 976: | Linha 976: | ||
| align="center" | [[Arquivo:Scrolls.gif|link=Drop de Itens]]|| align="center" | Celestial (Skarmory) || align="center" | <span style="color:purple"> [[DZ Pelipper]] </span> | | align="center" | [[Arquivo:Scrolls.gif|link=Drop de Itens]]|| align="center" | Celestial (Skarmory) || align="center" | <span style="color:purple"> [[DZ Pelipper]] </span> | ||
|- | |- | ||
| align="center" | [[Arquivo:Scrolls.gif|link=Drop de Itens]]|| align="center" | Ken (Blaziken) || align="center" | <span style="color:purple"> [[DZ Darmanitan]] </span> | |||
|- | |||
| align="center" | [[Arquivo:Scrolls.gif|link=Drop de Itens]]|| align="center" | Dark (Camerupt) || align="center" | <span style="color:purple"> [[DZ Darmanitan]] </span> | |||
|- | |||
| align="center" | [[Arquivo:Scrolls.gif|link=Drop de Itens]]|| align="center" | Toxic (Rapidash) || align="center" | <span style="color:purple"> [[DZ Darmanitan]] </span> | |||
|- | |||
| align="center" | [[Arquivo:Scrolls.gif|link=Drop de Itens]]|| align="center" | Cheerleader (Sudowoodo) || align="center" | <span style="color:purple"> [[DZ Crustle]] </span> | |||
|- | |||
| align="center" | [[Arquivo:Scrolls.gif|link=Drop de Itens]]|| align="center" | Hero (Sudowoodo) || align="center" | <span style="color:purple"> [[DZ Crustle]] </span> | |||
|- | |||
| align="center" | [[Arquivo:Scrolls.gif|link=Drop de Itens]]|| align="center" | Cyborg (Armaldo) || align="center" | <span style="color:purple"> [[DZ Crustle]] </span> | |||
|- | |||
| align="center" | [[Arquivo:Scrolls.gif|link=Drop de Itens]]|| align="center" | Metal Armor (Armaldo) || align="center" | <span style="color:purple"> [[DZ Crustle]] </span> | |||
|- | |||
| align="center" | [[Arquivo:Scrolls.gif|link=Drop de Itens]]|| align="center" | Alpha (Claydol) || align="center" | <span style="color:purple"> [[DZ Excadrill]] </span> | |||
|- | |||
| align="center" | [[Arquivo:Scrolls.gif|link=Drop de Itens]]|| align="center" | Candy (Claydol) || align="center" | <span style="color:purple"> [[DZ Excadrill]] </span> | |||
|- | |||
| align="center" | [[Arquivo:Scrolls.gif|link=Drop de Itens]]|| align="center" | Machine Gun (Camerupt) || align="center" | <span style="color:purple"> [[DZ Excadrill]] </span> | |||
|- | |||
| align="center" | [[Arquivo:Scrolls.gif|link=Drop de Itens]]|| align="center" | Tank (Camerupt) || align="center" | <span style="color:purple"> [[DZ Excadrill]] </span> | |||
|- | |||
| align="center" | [[Arquivo:Scrolls.gif|link=Drop de Itens]]|| align="center" | Chef (Bronzong) || align="center" | <span style="color:purple"> [[DZ Excadrill]] </span> | |||
|- | |||
| align="center" | [[Arquivo:Scrolls.gif|link=Drop de Itens]]|| align="center" | Tron (Bronzong) || align="center" | <span style="color:purple"> [[DZ Excadrill]] </span> | |||
|- | |||
| align="center" | [[Arquivo:Scrolls.gif|link=Drop de Itens]]|| align="center" | Nibler (Pachirisu) || align="center" | <span style="color:purple"> [[DZ Galvantula]] </span> | |||
|- | |||
| align="center" | [[Arquivo:Scrolls.gif|link=Drop de Itens]]|| align="center" | Alvin (Pachirisu) || align="center" | <span style="color:purple"> [[DZ Galvantula]] </span> | |||
|- | |||
| align="center" | [[Arquivo:Scrolls.gif|link=Drop de Itens]]|| align="center" | Green Lantern (Pachirisu) || align="center" | <span style="color:purple"> [[DZ Galvantula]] </span> | |||
|- | |||
| align="center" | [[Arquivo:Scrolls.gif|link=Drop de Itens]]|| align="center" | Mutant (Manectric) || align="center" | <span style="color:purple"> [[DZ Galvantula]] </span> | |||
|- | |||
| align="center" | [[Arquivo:Scrolls.gif|link=Drop de Itens]]|| align="center" | Flame (Manectric) || align="center" | <span style="color:purple"> [[DZ Galvantula]] </span> | |||
|- | |||
| align="center" | [[Arquivo:Scrolls.gif|link=Drop de Itens]]|| align="center" | Metal Armor (Armaldo) || align="center" | <span style="color:purple"> [[DZ Galvantula]] </span> | |||
|- | |||
| align="center" | [[Arquivo:Scrolls.gif|link=Drop de Itens]]|| align="center" | Mermaid (Kingdra) || align="center" | <span style="color:purple"> [[DZ Haxorus]] </span> | |||
|- | |||
| align="center" | [[Arquivo:Scrolls.gif|link=Drop de Itens]]|| align="center" | Empress (Kingdra) || align="center" | <span style="color:purple"> [[DZ Haxorus]] </span> | |||
|- | |||
| align="center" | [[Arquivo:Scrolls.gif|link=Drop de Itens]]|| align="center" | Golden Dragon (Kingdra) || align="center" | <span style="color:purple"> [[DZ Haxorus]] </span> | |||
|- | |||
| align="center" | [[Arquivo:Scrolls.gif|link=Drop de Itens]]|| align="center" | Pirate (Kingdra) || align="center" | <span style="color:purple"> [[DZ Haxorus]] </span> | |||
|- | |||
| align="center" | [[Arquivo:Scrolls.gif|link=Drop de Itens]]|| align="center" | Dark Iron (Absol) || align="center" | <span style="color:purple"> [[DZ Mightyena]] </span> | |||
|- | |||
| align="center" | [[Arquivo:Scrolls.gif|link=Drop de Itens]]|| align="center" | Samurai (Shiftry) || align="center" | <span style="color:purple"> [[DZ Mightyena]] </span> | |||
|- | |||
| align="center" | [[Arquivo:Scrolls.gif|link=Drop de Itens]]|| align="center" | Cook (Crawdaunt) || align="center" | <span style="color:purple"> [[DZ Mightyena]] </span> | |||
|- | |||
| align="center" | [[Arquivo:Blue_fashion_silk.png|link=Drop de Itens]]|| align="center" | Blue Fashion Silk || align="center" | <span style="color:purple"> [[Dimensional Zone]] | [[Duelist Brotherhood]] | [[Nightmare Brotherhood]] </span> | | align="center" | [[Arquivo:Blue_fashion_silk.png|link=Drop de Itens]]|| align="center" | Blue Fashion Silk || align="center" | <span style="color:purple"> [[Dimensional Zone]] | [[Duelist Brotherhood]] | [[Nightmare Brotherhood]] </span> | ||
|- | |- |
edições